X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Polisa dla certyfikatora

2010-01-25 08:15 poniedziałek
Specjalnie dla osób wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej Grupa Concordia, jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na rynku, przygotowała ofertę indywidualną lub grupową ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Finansów certyfikatorzy od 31 grudnia 2009 roku zobowiązani są do zawarcia umowy ubezpieczeniowej OC, najpóźniej przed dniem przystąpienia do wykonywania czynności.

Oznacza to, że osoby, które w tym roku otrzymają prawo do wykonywania świadectw, będą zobowiązane do wykupienia polisy przed przystąpieniem do sporządzenia pierwszego certyfikatu. Również ci, którzy przed tym terminem wydawali już świadectwa, mają obowiązek nabycia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W większości przypadków ubezpieczenie zawierane jest na okres roku z możliwością przedłużenia.

Suma gwarantowana, a więc wysokość odpowiedzialności finansowej z tytułu polisy, określona została w Rozporządzeniu i wynosi 25 tys. euro. - Posiadający polisę ma więc możliwość zapewnienia sobie wypłacalności w przypadku spowodowania szkody – mówi Edyta Woźniak, główny specjalista ds. ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej Grupy Concordia. W przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych wartość sumy gwarantowanej jest w zupełności wystarczająca, bowiem nawet przy dokonaniu sprzedaży domu po cenie nieco wyższej, wynikającej z energooszczędności obiektu potwierdzonej błędnie wystawionym świadectwem, aniżeli ceny rynkowe, różnica w większości sytuacji nie przekroczy 25 tys. euro. Jednak w przypadku budynków usługowych, hoteli, centrów handlowych czy restauracji, wynikła szkoda może znacząco przekroczyć wartość tego ubezpieczenia. Warto zatem wiedzieć, że przy ocenie dużo droższych obiektów należy rozpatrzyć dodatkowo opcję indywidualnego ubezpieczenia. – W takim przypadku Grupa Concordia proponuje rozwiązanie w postaci ubezpieczenia dla wyższej niż minimalna sumy gwarancyjnej – stwierdza Woźniak.

W Grupie Concordia cena ubezpieczenia dla minimalnej sumy gwarancyjnej, w programach grupowych, zaczyna się już od 100 zł od osoby, natomiast w przypadku ubezpieczeń indywidualnych koszt pojedynczego ubezpieczenia jest wyższy. Konsekwencje nie zawarcia polisy są niezwykle rygorystyczne. Grozi to bowiem utratą uprawnień do wykonywania zawodu, co wiąże się bezpośrednio z koniecznością ponownego zdawania egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem zakres ubezpieczenia nie obejmuję szkód wyrządzonych członkom rodziny wymienionych w Rozporządzeniu, będących skutkiem rozruchów, działań wojennych czy aktów terroru oraz kar umownych, jak również wyrządzonych przez ubezpieczonego po utracie uprawnień.

Kontakt:

Paulina Popek
Prelite Agencja Public Relations
tel. 061 855 14 53-55 kom. 695 393 749
e-mail: p.popek@prelite.pl


Paulina Lis
Grupa Concordia Centrala
tel. 061 85 84 839 kom. 693 430 080
e-mail: paulina.lis@grupaconcordia.pl

Informacja prasowa Concordii z dnia 21.01.2010 r.
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba obłożna - stan chorobowy trwający dłużej niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.