X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Fundusz venture capital MCI.BioVentures inwestuje w nowatorskie ubezpieczenia zdrowotne

2010-09-09 08:32 czwartek
Fundusz MCI.BioVentures realizuje kolejną inwestycję. W wyniku spełnienia warunków inwestycyjnych fundusz objął 50% udziałów w firmie MED CASCO w ramach I rundy finansowania. W dniu 6 września 2010 r. MED CASCO podpisało umowę o współpracy z InterRisk TU Vienna Insurance Group S.A.

„Od początku roku przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt potencjalnych projektów, z których wybraliśmy jeden, według nas najbardziej obiecujący, z wyróżniającym się modelem biznesowym. Jest nim projekt MED CASCO. Do inwestycji przekonał nas zespół założycieli spółki, posiadający unikalne know-how w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych oraz doświadczenie w sprzedaży poparte sukcesami. Zaproponowany innowacyjny model produktowy i biznesowy daje możliwość osiągnięcia przez MED CASCO wysokiej rentowności w perspektywie dwóch lat od inwestycji. Istotnym elementem transakcji jest strategiczne związanie liderów projektu ze spółką, którzy w dużej mierze stanowią o sukcesie tej inwestycji. Spółką zarządzał będzie doświadczony ekspert w sprzedaży prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, pan Wojciech Pawlik.“ – powiedział Grzegorz Gromada, zarządzający MCI.BioVentures.

MCI.BioVentures inwestuje w MED CASCO, spółkę start-up, która będzie oferowała nowatorskie ubezpieczenie zdrowotne. Innowacyjność projektu polega na połączeniu usługi ubezpieczeniowej i bankowej, w wyniku czego klient otrzyma możliwość skorzystania z każdej placówki medycznej i szpitala na terenie całego kraju. Rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, na którym będzie działać Spółka, posiada wysoki potencjał rozwojowy.

Szacuje się, że w 2010 r.:
  • Polacy wydadzą na prywatne leczenie ok. 33 mld zł,
  • statystycznie, każdy Polak na prywatne leczenie wyda ponad 900 zł z własnej kieszeni,
  • aż 25% Polaków zrezygnuje z wykupu leków ze względu na brak pieniędzy,
  • ...ale tylko 1% Polaków chciałoby zrezygnować z poddania się operacji w ramach leczenia szpitalnego z powodów finansowych.
Tymczasem oczekiwanie na niektóre operacje w ramach NFZ wynosi w niektórych wypadkach nawet trzy lata. Alternatywą na dziś jest zabieg wykonany prywatnie, często przekraczający możliwości finansowe pacjenta.

MED CASCO

Med Casco to nowa usługa na rynku, która w zamian za kilkanaście złotych miesięcznie zagwarantuje natychmiastową możliwość skorzystania z usług niedostępnych w ramach obecnie oferowanych ubezpieczeń zdrowotnych lub abonamentów. Oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów ubezpieczycieli, banków, firm leasingowych, dealerów samochodowych i innych instytucji, które oferują ubezpieczenia, czy to jako usługę standardową, czy też jako wartość dodaną. Strategia sprzedaży oparta jest na opracowaniu, wdrożeniu i realizacji projektów sprzedażowych typu affinity w sieci sprzedaży dużych klientów korporacyjnych z uwzględnieniem usługi MED CASCO, która stanowić będzie wyraźną wartość dodaną w stosunku do oferty podstawowej partnera. Spółka przejmie też pełną obsługę klientów poprzez całodobową infolinię oraz zarządzać będzie platformą bankową i płatnościami za usługi medyczne.

„Inwestycja ze strony MCI.BioVentures pozwoli nam w szybszym tempie realizować strategię spółki i rozwijać naszą usługę – z korzyścią dla naszych partnerów i klientów. Spośród kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych zainteresowanych podjęciem współpracy wybraliśmy ubezpieczyciela z pierwszej piątki w rankingach – InterRisk TU VIG S.A.” – powiedział Wojciech Pawlik, zarządzający MED CASCO.

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. Vienna Insurance Group rozwija linię ubezpieczeń zdrowotnych, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Med Casco, który przedstawił ciekawe założenia do nowego produktu. Mam nadzieję, że produkt będzie istotnym uzupełnieniem oferty na rodzącym się rynku ubezpieczeń zdrowotnych.” - powiedział Józef Winiarski, Wiceprezes InterRisk T.U. VIG S.A.

Kontakt:

Barbara Kocot-Ilka
Senior Communications Manager
MCI Management SA
e-mail: ilka@mci.eu
kom.: +48 697 888 101

Informacja prasowa MCI.BioVentures z dnia 07.09.2010 r.
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar II - Otwarty Fundusz Emerytalny, każdy urodzony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.