X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała

Pamiętają Państwo to przysłowie? Ja zawsze słyszałem je od babci, gdy wracałem z podwórka z otartymi kolanami, czy też ze złamaną ręką. Dzieci trudno upilnować i drobne wypadki wpisane są w koszta dzieciństwa, dorośli także niekiedy narażeni są na wypadki typu złamanie ręki czy nogi.

Szczególnie w okresie zimowym, gdy część chodników nie jest odśnieżana i o wypadek łatwo. Jeśli przytrafi nam się to w Polsce udajemy się np. na pogotowie, czy do lekarza w szpitalu. Ale co zrobić, gdy złamanie nogi dopadnie nas na jakimś zagranicznym wyjeździe? A o to łatwiej niż Polsce, setki tysięcy Polaków szusują po wielu alpejskich stokach. Niech tylko garstka z nich ulegnie wypadkowi, a to będzie już całkiem pokaźna grupa.

Gdzie się udać?
 
Podstawowym ubezpieczeniem dla części osób jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jej mankamenty opisywaliśmy już na naszym portalu niejednokrotnie. Ustawodawstwo unijne mówi, że posiadając EKUZ możemy korzystać z darmowych usług medycznych, które publiczne ubezpieczenie przewiduje w danym kraju. W praktyce wygląda to tak, że w większości kurortów alpejskich nie znajdziemy publicznej służby zdrowia, praktykują tam jedynie prywatni lekarze, którym musimy rzecz jasna zapłacić za usługę medyczną.

Gorzej, gdy nasz wypadek wymaga przeprowadzenia akcji ratunkowej, wtedy koszt opatrzenia złamanej nogi wraz z wynajęciem śmigłowca zamknie się sumą kilku tysięcy euro. I jeszcze jeden wydatek, EKUZ nie przewiduje refundacji transportu sanitarnego do Polski, a jeśli złamanie jest skomplikowane, czy też obejmuje obie kończyny, taki transport będzie wymagany. To wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych.
 

 

« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cena odkupienia jednostki uczestnictwa - kwota, według której jednostki uczestnictwa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.