X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

IHI- światowy lider na polskim rynku ubezpieczeń

2006-12-28 16:02 czwartek
Polski rynek borykający się z nieefektywną służbą zdrowia jest dla wielu firm niezagospodarowanym obszarem w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. Wiodąca światowa firma, IHI, wykorzystała tę sytuację i podjęła próbę polepszenia warunków zdrowotnych wprowadzając innowacyjne rozwiązania.
  
International Health Insurance danmark a/s (IHI) swoją działalność w zakresie ubezpieczeń międzynarodowych rozpoczęła w latach 70. Obecnie jest częścią globalnej organizacji zajmującej się opieką zdrowotną BUPA i jednocześnie jednym ze światowych liderów w zakresie międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych i ubezpieczeń w podróży. Obsługuje ok. 250 000 klientów indywidualnych oraz firm w 190 krajach, zapewniając im dostęp do najlepszych rozwiązań w dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych i podróżnych.

IHI na pierwszym miejscu stawia zdrowie swoich klientów, zapewniając idealnie dopasowane do ich potrzeb pakiety ubezpieczeniowe i kompleksowe poradnictwo. Współpracuje z placówkami medycznymi, lekarzami i specjalistami na całym świecie, w tym także w Polsce, dzięki temu może udzielić fachowych porad medycznych i pomóc w wyborze najlepszej drogi leczenia.

IHI dostarcza na rynek produkty „najwyższej jakości”, dlatego też jej usługi nie należą do najtańszych. Przede wszystkim swą ofertę kieruje do ponadprzeciętnych obywateli, często podróżujących i pracujących w międzynarodowym środowisku, a także do firm zatrudniających międzynarodową kadrę. Tacy właśnie klienci potrzebują ubezpieczeń medycznych i podróżnych o najwyższym standardzie.

Firma IHI uzyskała zgodę na oferowanie swoich produktów na polskim rynku wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Specjalnie na potrzeby polskiego rynku przygotowała dwa produkty ubezpieczeniowe. Są to:

- kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne EUROPEJSKI PLAN ZDROWOTNY, oraz

- ubezpieczenie IHI W PODRÓŻY;

IHI deklaruje, że udzieli pomocy niezależnie od tego, gdzie znajduje się ubezpieczony. Europejski Plan Zdrowotny zapewni ochronę na terenie Europy. Ponadto klient może skorzystać z ubezpieczenia w podróży na całym świecie.

IHI stwarza wiele możliwości i korzyści dotąd niedostępnych na naszym rynku, takich jak:
 • swobodny wybór specjalistów i ośrodków medycznych,
 • pokrycie kosztów leczenia chorób przewlekłych, których objawy pojawiły się po dacie wystawienia polisy czy chorób alergicznych,
 • dostęp do prywatnych placówek medycznych, dzięki czemu unikniemy stania w długich kolejkach, które są zmorą publicznego systemu opieki zdrowotnej,
 • dostęp do najlepszych, nowoczesnych placówek medycznych w Polsce i w Europie bez żadnych dodatkowych kosztów,
 • pełna ochrona ubezpieczeniowa, niezależnie od wykonywanej pracy, uprawianych sportów, spędzania wolnego czasu,
 • gwarantowane dożywotnie przedłużenie ważności polisy, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.
 • ubezpieczenie obejmuje wypadki spowodowane przez akty terroru.

Europejski Plan Zdrowotny zapewnia ochronę na wypadek hospitalizacji i leczenia ambulatoryjnego w najlepszych szpitalach i klinikach na terenie Polski lub innych krajów europejskich, a także szereg korzyści w zakresie działań prozdrowotnych. Roczna suma ubezpieczenia wynosi 4,5.000.000 PLN. Gwarantowane korzyści:
 • ochrona ubezpieczeniowa we wszystkich krajach Europy,
 • leczenie w nagłych przypadkach podczas podróży poza terytorium Europy,
 • leczenie szpitalne, poród, przeszczep organów, rehabilitacja, leczenie w izbie przyjęć,
 • świadczenia w zakresie leczenia ambulatoryjnego, lekarze pierwszego kontaktu, specjaliści, inne formy pomocy medycznej,
 • leki i artykuły medyczne,
 • świadczenia w zakresie badań kontrolnych i działań prozdrowotnych.

Dodatkowa ochrona to ubezpieczenie kosztów leczenia stomatologicznego i optyki. Zapewnia ona zwrot kosztów leczenia dentystycznego u stomatologów prywatnych i publicznych, a także wydatków na okulary i soczewki kontaktowe. Ogólny limit roczny dla tego modułu wynosi 16.000 PLN, zaś stawki zwrotu wydatków wynoszą od 50 do 80%, w zależności od indywidualnego limitu.

Ubezpieczenie IHI w Podróży zapewnia ochronę w przypadku zachorowania lub doznania urazu podczas podróży. Klient ma do wyboru, albo może zdecydować się na jednorazowe ubezpieczenie IHI w Podróży albo ubezpieczyć się na cały rok (w granicach jednej podróży na miesiąc). Gwarantowane korzyści:
 • nieograniczona suma ubezpieczenia,
 • przy zakupie polisy rocznej w kolejnych latach (począwszy od drugiego roku) - 30% zniżki na odnowienie polisy,
 • całodobowa pomoc IHI w nagłych przypadkach,
 • bezpośrednio opłacone wszystkie rachunki szpitala,
 • dostęp do medycznych konsultantów IHI,
 • swoboda wyboru lekarza i szpitala,
 • pełna ochrona ubezpieczeniowa, bez udziału własnego,
 • profesjonalna i sprawna obsługa roszczenia o zwrot wydatków,
 • ochrona ubezpieczeniowa na całym świecie, bez względu na to, czy podróż związana jest ze studiami, interesami czy wypoczynkiem,
 • brak ograniczeń z tytułu uprawiania sportu lub zawodu wysokiego ryzyka,
 • bezpłatne ubezpieczenie dzieci w wieku poniżej dwóch lat,
 • ubezpieczenie obejmuje wypadki spowodowane aktem terroru.

W przypadku hospitalizacji podróżny powinien niezwłocznie zawiadomić IHI, które następnie przekazuje szpitalowi gwarancję płatności. IHI w Podróży ubezpiecza także ewakuację ze wskazań medycznych, a także nagłą repatriację ze względów rodzinnych. Ponadto IHI pokrywa z polisy koszty przewozu środkiem transportu sanitarnego, towarzystwo krewnego, nagłe odwiedziny ze względów rodzinnych, załatwienie wszystkich czynności w razie śmierci. W przypadkach leczenia ambulatoryjnego, takiego jak wizyty u lekarzy lub dentystów, podróżny sam reguluje rachunki a następnie po przedstawieniu firmie oryginałów rachunków, występuje o zwrot kosztów z ubezpieczenia.

IHI jest firmą, która cały czas rozwija swoją działalność, wchodzi na coraz to nowe rynki zbytu oferując im ubezpieczenia przystosowane do potrzeb. Wciąż ulepsza swoje produkty, poszerza działalność w zakresie ubezpieczeń podróży i skupia się na poprawie sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych.

Dla Polski, wejście światowego lidera na rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest na pewno dużą szansą rozwoju oraz poprawy złej sytuacji osób korzystających z państwowej służby zdrowia. Klient będzie mógł zapewnić sobie najlepszą ochronę, a towarzystwa ubezpieczeń, działające na polskim rynku, będą miały szanse poznania innowacyjnych rozwiązań i dzięki temu ulepszenia swoich ofert w ramach ubezpieczeń zdrowotnych i podróżnych.
 

Paulina Stolarska

« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz Ochrony Ubezpieczonych - fundusz powołany przez Ministra Finansów ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.