X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne dla kobiety w ciąży

Komfortowe warunki porodu

W Katalogu Świadczeń Gwarantowanych (KŚG) Signal Iduna, w zakresie pakietów szpitalnych znajdujemy "Komfortowe warunki porodu". Okazuje się jednak, że absolutnie nie jest to "Poród w komfortowych warunkach". Jak tłumaczą konsultanci na infolinii, "sam poród nie jest objęty ubezpieczeniem. Towarzystwo pokrywa koszty i organizuje świadczenia znajdujące się w KŚG, pozostałe procedury leczenia są pokrywane z kieszeni Klienta lub z NFZ w przypadku posiadania ubezpieczenia powszechnego".

Oznacza to, że za poród Klientka musi zapłacić sama, a Signal Iduna zapłaci za komfortowe warunki tego porodu, czyli zapewni obecność osoby towarzyszącej w trakcie porodu oraz, za zgodą lekarza prowadzącego, bezpłatne znieczulenie do porodu wykonywane bez wskazań medycznych - na życzenie Ubezpieczonej. Hmmmmm.... ciekawa interpretacja. Niestety w mniemaniu zwykłego człowieka "komfortowe warunki porodu" obejmują przede wszystkim poród. To tak, jakbyśmy dostali za darmo polewę, a lody musieli kupić sobie sami.

Prywatny poród na koszt ubezpieczyciela

Tak, ale tylko u zagranicznego ubezpieczyciela! Kompleksowa opieka ambulatoryjna i szpitalna nad przyszłą mamą i jej nowonarodzonym dzieckiem to część świadczeń przysługujących posiadaczce prestiżowej polisy Europejski Plan Zdrowotny. Może ona liczyć na pokrycie kosztów opieki pre- i postnatalnej na terenie całej Europy. Ubezpieczyciel zapłaci za poród w komfortowych warunkach nawet 20 tys. złotych, bez względu na to czy będzie on przebiegał bez, czy z komplikacjami. W zakresie ubezpieczenia znajduje się cesarskie cięcie na podstawie decyzji pacjentki lub z zalecenia lekarza, włącznie z przed- i poporodową opieką medyczną. Jeżeli pacjentce bardziej odpowiada poród w domu, IHI BUPA również pokryje koszty takiego porodu wraz z opieką położniczą oraz pielęgniarską. Ubezpieczenie przewiduje nawet zwrot wydatków na poród w następstwie leczenia bezpłodności.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - to kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.