X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowe prywatne ubezpieczenia zdrowotne a dotychczasowe abonamenty medyczne

2008-04-07 11:31 poniedziałek

„Nowe” prywatne ubezpieczenia zdrowotne a dotychczasowe abonamenty medyczne


Na nasze – Polaków - szczęście, ostatnio w państwowej służbie zdrowia panuje spokój.  Nie ma żadnych strajków, zamykania oddziałów czy głodówek lekarzy bądź pielęgniarek. Nie oznacza to jednak stagnacji czy braku obiecywanych wcześniej działań mających uzdrowić chorą służbę zdrowia.

Wręcz przeciwnie, spokój sprzyja wytężonej i regularnej pracy legislacyjnej naszych ustawodawców, którzy opracowują podstawy reformy. Ostatnio do mediów przedostały się informacje dotyczące projektu dodatkowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Warto zastanowić się, jak wpłynie on na istniejące już na naszym rynku rozwiązania, a zwłaszcza popularne abonamenty medyczne.

Abonament medyczny, czyli co?

Abonament medyczny polega na wykupieniu usług medycznych w prywatnej przychodni. Abonamenty medyczne kupują głównie firmy dla swoich pracowników. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Pracownicy mają łatwy i bezpłatny dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i najważniejszych specjalistów, pracodawcy zaś zyskują bardziej zdrowych a przez to efektywnych pracowników. Ponadto rozwiązuje to ich problemy związane z medycyną pracy (czyli koniecznością zapewnienia pracownikom dostępu do służby zdrowia w postaci zakładowych przychodni). Abonamenty oferują zarówno duże sieci przychodni medycznych tj. Lux- med czy Enel- med., jak i mniejsze, lokalne przychodnie.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne - zagrożenie dla abonamentów czy nie?

Skoro abonamenty są tak korzystne i coraz bardziej popularne, dlaczego zastanawiamy się nad kwestią ich wyparcia z rynku przez nowe polisy zdrowotne?
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie bezskładkowe - umowa ubezpieczenia, dla której Ubezpieczający ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.