X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatna alternatywa

2006-09-14 14:58 czwartek
Chcąc czuć się bezpieczniej, Polacy coraz częściej szukają alternatywy wobec konieczności korzystania z państwowej służby zdrowia.

NFZ - zło konieczne

Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak długo czeka się na przykład na wizytę u specjalisty, ani jakie uciążliwe są procedury rejestracji, zapisów, skierowań w państwowych placówkach zdrowotnych. Jeżeli już nam się uda dostać do specjalisty, z jakością opieki jest bardzo różnie. Stawką w tej grze jest zdrowie, nie tylko nasze, ale także naszych bliskich.

Opieka zdrowotna przysługuje nam w zamian za składkę opłacaną na Narodowy Fundusz Zdrowia. Tu niestety teoria rozbiega się z praktyką. Mimo kolejnych reform, poziom gwarantowanej obywatelom opieki zdrowotnej się nie poprawia. Mało tego – służba zdrowia coraz bardziej się zadłuża, a składka zdrowotna regularnie rośnie. Nie dziwi więc lawinowy spadek zaufania do państwowej służby zdrowia, a nawet jego całkowity brak. W tej dziedzinie już chyba nawet nie ma nadziei na poprawę. Na pewno nie chcemy ryzykować pozostania na łasce państwowej służby zdrowia w momencie nagłego zachorowania i konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej. Co nam zatem pozostaje? Odpowiedź jest jedna – prywatna opieka zdrowotna. 

Prywatna opieka medyczna na ratunek

Dlaczego prywatna? Większość usług świadczonych przez państwową służbę zdrowia jest albo opóźnionych, albo niedostatecznej jakości, albo też przysługuje w ograniczonym zakresie. Prywatna opieka zdrowotna daje nam natomiast nie tylko wyższy standard usług medycznych i większy zakres oferowanych świadczeń, ale co najważniejsze – nie każe nam czekać miesiącami na wizytę w momencie, kiedy potrzebujemy opieki natychmiast. Oczywiście, aby zagwarantować sobie to bezpieczeństwo konieczne jest wygospodarowanie pewnych środków finansowych.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie cywilne - jest to umowa, w której ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.