X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może się opłacać

Podsumujmy- czemu wolimy leczyć się prywatnie?
  • Słabość publicznego systemu opieki zdrowotnej wyrażająca się m.in. coraz większą liczbą konfliktów i protestów pracowników służby zdrowia
  • Wydłużający się okres wyczekiwania na wizytę u specjalistów
  • Często niska jakość usług medycznych w przypadku świadczeń nieodpłatnych
  • Wzrost zamożności społeczeństwa
  • Zainteresowanie firm ubezpieczeniowych rynkiem usług zdrowotnych i akcja promocyjna dodatkowych ubezpieczeń medycznych
To niej jest tak, że dopiero teraz zaczęliśmy korzystać z prywatnej służby zdrowia. W latach poprzednich również korzystaliśmy z prywatnych porad lekarskich, z tymże na mniejszą skalę. Popularnością cieszyło się zwłaszcza odpłatne leczenie stomatologiczne, ginekologiczne czy wizyty u wyjątkowo znanych w naszym środowisku, a przez to mających dużo pacjentów,  specjalistów. Obecnie jednak zjawisko to występuje na zdecydowanie większą skalę.
 
Ile wydajemy na prywatne leczenie?

To, że coraz częściej chcemy być leczeni „poza kolejką” jest faktem. W ciągu ostatniego roku co trzeci Polak korzystał z prywatnej służby zdrowia- tak wynika z badania Opieka Medyczna Polaków 2007, przeprowadzonego przez SMG/KRC na zlecenie PZU Życie.

Z badania przeprowadzonego w dziewięciu największych miastach Polski wynika, że przeciętny Polak w zeszłym roku wydał średnio 298 zł  na prywatne usługi medyczne. To około 25 zł miesięcznie. Oczywiście jest to wartość uśredniona, zdecydowanie więcej na prywatne leczenie wydali mieszkańcy Krakowa i Warszawy. Zdecydowanymi liderami są tutaj szczecinianie, oni na prywatne usługi medyczne wydali aż 743 zł.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2011-01-30 10:51 niedziela ~Krzysiek | [+] odpowiedz
    Ciekawy artykuł opisujący możliwości zakupu ubezpieczenia zdrowotnego, ale... Autorki wzięły do porównania z ubezpieczeniami niekonieczne dobre informacje. Ponieważ: 1. Stomatologia - ubezpieczenia... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cesja - umowa oznaczająca przeniesienie przez cedenta ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.