X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może się opłacać

Coraz częściej także w prywatną opiekę zdrowotną swoich pracowników inwestują polscy pracodawcy. Dzięki temu nie muszą martwić się np. wykonywaniem obowiązkowych badań okresowych czy kontrolnych, do których zobowiązuje ich ustawa o medycynie pracy. Prywatne centra medyczne oferują firmom możliwość objęcia osób w nich zatrudnionych zróżnicowanymi pakietami medycznymi, które w zależności od ceny oferują różny zakres dostępnych świadczeń medycznych.


Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie jest wcale drogie

Jak podałam wcześniej przeciętny Polak wydał w zeszłym roku na wydatki związane z leczeniem prywatnym 298 zł, czyli około 25 zł miesięcznie.

Ale co miał za to? Niewiele. Zaledwie 3 plomby. Albo 6 wizyt u ginekologa, podobną liczbę wizyt u okulisty. Nie licząc oczywiście kosztów wykupu recept.

A ubezpieczenie?

Nie da się ukryć, że jest droższe. Miesięczny koszt składki waha się od 40 zł aż do zł 200, oczywiście w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wybranego wariantu polisy, naszego wieku, płci i stanu zdrowia. Daje to rocznie koszt nawet przekraczający 1 000 zł.

Ale czy to dużo? Wykupienie polisy OC na samochód często kosztuje podobnie. A nasze zdrowie jest przecież ważniejsze.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2011-01-30 10:51 niedziela ~Krzysiek | [+] odpowiedz
    Ciekawy artykuł opisujący możliwości zakupu ubezpieczenia zdrowotnego, ale... Autorki wzięły do porównania z ubezpieczeniami niekonieczne dobre informacje. Ponieważ: 1. Stomatologia - ubezpieczenia... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar III - Jest całkowicie dobrowolną formą oszczędzania ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.