X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może się opłacać


Przykład:


Spróbujmy porównać, czy rzeczywiście ubezpieczenie zdrowotne jest takie drogie.
Zróbmy to na przykładzie 30- letniej zdrowej kobiety, która w trosce o swoje zdrowie jest gotowa wydać miesięcznie na prywatne leczenie 150 zł. Suma dosyć wysoka, ale często więcej wydajemy na kosmetyki, ubrania czy używki (kawa, papierosy, alkohol).

 

Towarzystwo PZU Signal Iduna TU INTER RISK Compensa Leczenie prywatne
  Opieka Medyczna Ubezpieczenie zdrowotne Antidotum Plus Compensa Zdrowie  
Wariant Premium Wariant ochrony ambulatoryjnej - CLASSIC PLUS
WIZYTY DOMOWE
Wariant Prestiż Pakiet Complex
+ zasiłek szpitalny (100 zł/dzień) + świadczenie operacyjne (Wariant A)
 
Wysokość składki miesięcznej 77 zł 128 zł 125 zł 88 zł + 26 zł + 13 zł = 127zł 150 zł
Zakres świadczeń dostęp do internisty, lekarza rodzinnego i pediatry  bezpośredni dostęp do lekarzy specjalistów dostęp do badań podstawowych i specjalistycznych 

wizyty domowe 

usługi stomatologiczne ze zniżką 15%

usługa prywatnego konsultanta szpitalnego podczas pobytu ubezpieczonego w szpitalu
porady lekarskie w ramach opieki podstawowej i specjalistycznej

podstawowe badania diagnostyczne;

specjalistyczne badania diagnostyczne

specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne

okresowa kontrola stomatologiczna

szczepienie przeciwko grypie

porada lekarska w ramach wizyty domowej
dostęp do lekarza internisty,

Wizyty domowe

Wizyty u lekarzy specjalistów

Zabiegi ambulatoryjne (chirurgiczne, ginekologiczn, okulistyczne)

Szczepienie przeciwko grypie

Badania laboratoryjne

Badania diagnostyczne (podstawowe i specjalistyczne)

Usługi pielęgniarskie

Rehabilitacja

Przegląd stomatologiczny

Dzienny zasiłek zasiłek szpitalny (50 zł/dzień)
Nielimitowane konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów

Badania diagnostyczne (podstawowe i specjalistyczne)

Szczepienie przeciwko grypie

Wizyty domowe

Profilaktyka stomatologiczna

rehabilitacja

Dzienny zasiłek zasiłek szpitalny (100 zł/dzień)

Wypłata jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu wykonania operacji
1 plomba + 1 wizyta u ginekologa

Lub 2 wizyty u ginekologa+ okulista

Lub 1 plomba + 2 wizyty u dermatologa


 

Analizując powyższą tabelkę wyraźnie widać, że zakupienie polisy zdrowotnej jest dużo bardziej opłacalne. Już na 70 złotych miesięcznie można zapewnić sobie dużo lepsza opiekę zdrowotną przy pomocy prywatnego ubezpieczenia niż wydając jednorazowo nawet 150 zł u prywatnego lekarza.

Prawdopodobnie wszyscy zakładamy, że nie będziemy chorować. Wydaje nam się, że problemy tego typu dotyczą innych. Ogromne ryzyko uświadamiamy sobie dopiero wtedy, gdy do szpitala trafia ktoś ze znajomych lub rodziny. Wówczas okazuje się, że w szpitalu zepsuł się specjalistyczny sprzęt i na przykład na tomografie komputerową trzeba czekać trzy tygodnie. Nikomu nie życzę, aby doświadczył takiej sytuacji.

O prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym warto pomyśleć kiedy jeszcze jesteśmy zdrowi i młodzi, wówczas jego  koszt jest niższy. W zamian uzyskujemy możliwość leczenia w renomowanych prywatnych placówkach medycznych oraz gwarancję, że gdy będziemy potrzebowali profesjonalnej pomocy lekarskiej w nagłym wypadku, nie będziemy musieli martwić się o pieniądze. Będą na nas czekać kompetentni lekarze, który przyjmą nas bez stania w kolejkach i zbędnych nerwów. Ten komfort wart jest tych kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
Marta Czyż
Zofia Dmochowska

« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2011-01-30 10:51 niedziela ~Krzysiek | [+] odpowiedz
    Ciekawy artykuł opisujący możliwości zakupu ubezpieczenia zdrowotnego, ale... Autorki wzięły do porównania z ubezpieczeniami niekonieczne dobre informacje. Ponieważ: 1. Stomatologia - ubezpieczenia... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rocznica polisy - każda kolejna rocznica daty zawarcia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.