X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

SIGNAL IDUNA – pierwsze w Polsce prywatne ubezpieczenie zdrowotne ze świadczeniami szpitalnymi

2007-09-13 17:36 czwartek
Nowatorski charakter Towarzystwa Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska wynika z faktu, iż jako jedyne w Polsce oferuje pierwsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje organizację i pokrycie kosztów nie tylko usług ambulatoryjnych, ale także leczenia szpitalnego. Oferta ubezpieczeń zdrowotnych skierowana jest zarówno do klientów grupowych, jak i indywidualnych.

Pakiety

Każdy Klient ma do wyboru 23 pakiety ubezpieczeniowe. Nietrudno się domyślić, że można dobrać sobie pakiet medyczne idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Cena jest uzależniona od płci i wieku oraz zakresu wybranych usług, które pogrupowane są w pakiety. Na przykład dla kobiety w wieku 30 lat najtańsza możliwa opcja (czyli ubezpieczenie najbardziej podstawowe) kosztuje 109 zł miesięcznie, najdroższa (zawirająca kompleksowy zestaw usług medycznych zarówno ambulatoryjnych, jak i szpitalnych) – to koszt 275 zł.

Placówki medyczne

Świadczenia ambulatoryjne oferowane są w ponad 200 placówkach na terenie całego kraju. Zostały one pieczołowicie dobrane i nie uzależniają pacjenta od jednej sieci klinik  medycznych. Wszystkie placówki spełniają wysokie standardy leczenia i opieki. Zakres usług obejmuje leczenie począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej świadczonej przez lekarza pierwszego kontaktu po opiekę specjalistyczną, na przykład stomatologiczną.

Leczenie szpitalne odbywa się w certyfikowanych przez SIGNAL IDUNA szpitalach publicznych i prywatnych, które mogą poszczycić się wysokim standardem wykonywanych usług medycznych, dostępem do najlepszych specjalistów i wysokospecjalistycznego sprzętu. W każdym z nich można skorzystać z szeregu zabiegów specjalistycznych, pełnej opieki medycznej i leczyć się w warunkach o wysokim standardzie.

SIGNAL IDUNA z każdym rokiem stara się powiększyć liczbę placówek medycznych, z których mogą skorzystać Ubezpieczeni.


Jak korzystać z ubezpieczenia?

SIGNAL IDUNA Polska wdrożyła zaawansowany system informatyczny, gwarantujący w pełni profesjonalną i sprawną obsługę klientów. W przypadku choroby ubezpieczony dzwoni na infolinię. Konsultant umawia go na wizytę w konkretnej placówce, ustalając najbardziej dogodny termin. W sytuacji, gdy klient korzystał już wcześniej z usług w konkretnej placówce SIGNAL IDUNA i jest mu ona znana, może zadzwonić do niej bezpośrednio.

Ile złotych dziennie to za dużo za poczucie bezpieczeństwa?

Ubezpieczając samochód płacimy dobrowolnie za ubezpieczenie AC średnio ok. 7 zł dziennie (razem z obowiązkowym ubezpieczeniem OC to prawie 8 zł), a zatem, czy nasze zdrowie i życie nie są warte przynajmniej tyle samo? Za 7 zł dziennie 35-letnia kobieta może wykupić ubezpieczenie zdrowotne w pakiecie CLASSIC - Maximum, obejmującym w części ambulatoryjnej porady lekarskie w ramach opieki podstawowej i specjalistycznej, podstawowe badania diagnostyczne, specjalistyczne badania diagnostyczne, okresową kontrolę stomatologiczną oraz szczepienia przeciw grypie a w części szpitalnej - pełen oferowany przez SIGNAL IDUNA zakres świadczeń medycznych. Natomiast 35-letni mężczyzna może wykupić za tą kwotę ubezpieczenie w pakiecie CLASSIC PLUS WIZYTY DOMOWE - Maximum, obejmujacym dodatkowo poradę lekarską w ramach wizyty domowej.


Komfortowe warunki hospitalizacji:

Jest to usługa związana z koniecznym z medycznego punktu widzenia pobytem Ubezpieczonego w szpitalu realizowana w Placówce Medycznej SIGNAL IDUNA, która ma jednocześnie podpisaną umowę na Świadczenie usług w ramach Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to usługa dodatkowa do świadczeń realizowanych w ramach Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W ramach leczenia szpitalnego SIGNAL IDUNA oferuje trzy podstawowe pakiety ubezpieczeniowe: STANDARD, MEDIUM oraz MAXIMUM.

Usługi medyczne w zakresie komfortowych warunków hospitalizacji przysługujące Ubezpieczonemu w zależności od wyboru wariantu ubezpieczenia:

•    Pakiet STANDARD

o    pokój o podwyższonym standardzie 1-osobowy lub 2-osobowy,
o  wybór spośród personelu danego oddziału (kliniki) lekarza prowadzącego oraz lekarza operującego, o ile zasady pracy w danej jednostce na to pozwalają.

•    Pakiet MEDIUM, obejmuje wszystkie usługi pakietu Standard oraz:
o    poród w warunkach ponadstandardowych i zapewniających obecność osoby towarzyszącej w trakcie porodu oraz, za zgoda lekarza prowadzącego, bezpłatne znieczulenie do porodu wykonywane bez wskazań medycznych – na życzenie Ubezpieczonej,
o    podczas pobytu dziecka w szpitalu, umożliwienie pobytu Ubezpieczonego w tym samym pokoju szpitalnym z dzieckiem własnym lub pozostającym pod jego opieka.

•    Pakiet MAXIMUM, obejmuje wszystkie usługi pakietu Medium oraz:
o    indywidualne dyżury pielęgniarskie (poza salami pooperacyjnymi i oddziałami intensywnej opieki) po zabiegach operacyjnych lub po akceptacji Towarzystwa w sytuacjach wymagających zwiększonego nadzoru pielęgniarskiego; łącznie 48-godzin dyżuru.

Procedury szpitalne

Procedura medyczna jest to usługa medyczna, potrzebna do przywrócenia, zahamowania pogorszenia stanu zdrowia lub zachowania zdrowia, wykonywana w Placówce Medycznej SIGNAL IDUNA. Może to być na przykład operacja lub zabieg. Skierowania do wykonania procedury szpitalnej wystawiane są wyłącznie w przypadkach uzasadnionych aktualnym stanem zdrowia Ubezpieczonego.

Usługi medyczne w zakresie procedury szpitalnej przysługujące Ubezpieczonemu to:

o    wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych,
o    przeprowadzenie procedury leczniczej lub diagnostycznej,
o    edukacja zdrowotna i zalecenia medyczne,
o    wystawianie zaświadczenia, recept na leki, materiały opatrunkowe i inne.

Ubezpieczyciel gwarantuje komfortowe warunki pobytu w szpitalu oraz katalog ponad 20 operacji.

Teraz Polska dla SIGNAL IDUNA


Ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA zostało nagrodzone Godłem Teraz Polska w XVII edycji prestiżowego konkursu wyłaniającego najlepsze produkty i usługi 2006 roku.

Godło Teraz Polska jest przyznawane przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego w celu promowania w kraju i za granicą produktów i usług, cechujących się najwyższą jakością. Dotychczas przeprowadzono szesnaście edycji konkursu. Wzięło w nich udział ponad 4000 firm reprezentujących niemal wszystkie branże krajowej gospodarki. Nagrodzono 325 przedsiębiorstw, które również dzięki posługiwaniu się Godłem Teraz Polska odniosły sukces rynkowy lub ugruntowały na nim swoją pozycję.

W całej historii konkursu tylko raz, sześć lat temu, został nagrodzony inny produkt ubezpieczeniowy. Godło Teraz Polska dla ubezpieczenia zdrowotnego SIGNAL IDUNA jest zatem drugim w historii konkursu wyróżnieniem przyznanym produktowi ubezpieczeniowemu.

Źródło: Archiwum prasowe SIGNAL IDUNA 2007-05-21
 

Paulina Stolarska

« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
 • 2010-10-11 21:29 poniedziałek ~Bullit | [+] odpowiedz
  Wbrew oczekiwaniom S.I. działa tak jakby pochodziła gdzieś z ameryki łacińskiej - sporo medialnego rozgłosu, ochy i achy, następnie długie czekanie a w końcu żałosne coś - jeśli w ogóle. W porównani... czytaj dalej »
 • 2009-07-08 10:29 środa ~Grzegorz | [+] odpowiedz
  Towarzystwa ubezpieczeniowe jak Signal Iduna powinny zostać zamknięte z racji braku podstawowych zasad jakie powinny przyświecać firmą ubezpieczeniowym. Płaciłem składki przez 6 lat a jak wylądowałem ... czytaj dalej »
 • 2009-05-12 15:12 wtorek ~zawiedziony | [+] odpowiedz
  Przestrzegam przed tą firmą, miałem wypadek w grudniu 2008, wysłałem do nich wszystkie papiery i "zero" odzewu, moje telefony na nic się nie zdają, jestem zbywany. Porażka. Pozdrowienia dla... czytaj dalej »
 • 2009-03-18 19:12 środa ~narciara | [+] odpowiedz
  nowatorski charakter.... hahahha czekam juz grubo ponad 30 dni na odpowiedz od szanownych panstwa- a maja na to 30 dni. Moja wizyta w szpitalu za granica po kontuzji na nartach i badania(mialam ubez... czytaj dalej »
 • 2008-11-13 12:30 czwartek ~BI BU | [+] odpowiedz
  Myślę, że są tacy jak ja-zadowoleni z usług tylko nie mają ciśnienia żeby się wpisywac. Pogodzona jestem z myśla,że w Polsce nie ma bezpłatnej słuzby zdrowia i posiadam karte medyczną. KOrzystam z ni... czytaj dalej »
 • 2008-06-26 22:28 czwartek ~jbo | [+] odpowiedz
  nie kupujcie ubezpieczeń w Signal Idula, te ich komfortowe warunki szpitalne i wybór lekarz prowadzącego to fikcja-niech idą na swój niemiecki teren
 • 2007-10-18 18:00 czwartek ~ropa z raka | [+] odpowiedz
  Signal Idiuna to złodzieje i biurokraci. lepiej mieć z nimi wszystkie papiery w 3 kopiach i wszystkie ze stemplem papieża, bo jak nie to na pewno będą starali się nie pomóc. jakoś jak biorą pieniądze... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Regres ubezpieczeniowy - z chwilą wypłaty pokrzywdzonemu przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.