X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Szkoła rodzenia w pakiecie

2009-06-16 10:48 wtorek
Allianz wprowadził nowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych – Allianz Opieka Zdrowotna, w ramach których firmy mogą zapewnić swoim pracownikom bezpłatną opiekę medyczną.
 
Ubezpieczenie zdrowotne w Allianz to nielimitowany dostęp do usług medycznych w sieci prywatnych placówek medycznych na terenie całego kraju. Kompleksowy program opieki zdrowotnej stwarza możliwość elastycznego dopasowania się do potrzeb systemu motywacyjnego firmy. Pracodawca może wybierać spośród pięciu wariantów ubezpieczenia:
 
1.    Mini,
2.    Komfort,
3.    Optimum,
4.    Maximum oraz
5.    Prestige VIP.

Dodatkowo program zdrowotny może być wzbogacony umowami dotyczącymi chirurgii jednego dnia, rehabilitacji i stomatologii. Ubezpieczyciel twierdzi, że dzięki tak elastycznej konstrukcji pracodawca może otrzymać kilkadziesiąt różniących się zakresem ubezpieczenia propozycji, w zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych. Nowością jest wprowadzenie do wariantu Prestige VIP szkoły rodzenia, konsultacji profesorskich oraz profilaktycznych przeglądów stanu zdrowia.

Dodatkowa usługą są świadczenia assistance dołączane do każdego z pięciu wariantów ubezpieczenia. Świadczenia opiekuńcze zapewniane są przez specjalizującą się w tej dziedzinie firmę Mondial Assistance (należącą do Allianz SE). Obejmują one takie usługi jak pomoc medyczna za granicą, opieka pielęgniarki po hospitalizacji, pomoc domowa po zakończeniu hospitalizacji, a nawet opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi w razie ich zachorowania czy organizację prywatnych lekcji dla dziecka osoby ubezpieczonej w czasie choroby. Pakiety wykupione przez firmę mogą zawierać również świadczenia z zakresu medycyny pracy, co znacznie ułatwia organizację wymaganych przepisami badań wstępnych i okresowych pracowników.

Wszystkie świadczenia zdrowotne dostępne w ramach ubezpieczenia Allianz Opieka Zdrowotna są nielimitowane i wykonywane bezgotówkowo. Aby skorzystać z pomocy lekarza, wystarczy zgłosić się do współpracującej z Allianz placówki medycznej, przedstawiając imienną kartę identyfikacyjną. Takich placówek jest ponad 400 na terenie całego kraju. Dzięki temu z pomocy lekarskiej można skorzystać nie tylko w miejscu zamieszkania, ale także np. podczas wakacyjnego wyjazdu. W sytuacji, gdy stan zdrowia ubezpieczonego nie pozwala na dotarcie do placówki medycznej, osoby posiadające ubezpieczenia w wariancie Maximum i Prestige VIP mogą skorzystać z wyjazdowej pomocy lekarskiej w wybranych miastach na terenie Polski.

Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku od 18 do 64 lat bez konieczności wykonywania badań lekarskich. Minimalna wielkość grupy, która może być objęta umową, to 5 osób. Ubezpieczenie nie obejmuje okresu karencji, dzięki czemu ubezpieczone osoby mogą w pełni korzystać ze świadczeń od pierwszego dnia ochrony. Istnieje też możliwość wykupienia ubezpieczenia pakietów rodzinnych, dzięki którym z opieki zdrowotnej mogą korzystać członkowie rodziny pracownika. W przypadku dzieci w wieku do 25 lat wysokość składki nie zależy od ich liczby.

Pakiety medyczne w cenie

Allianz wzbogaca swoją ofertę dla firm aż o pięć wariantów ubezpieczenia grupowego. Konkurencja na tym dynamicznie rozwijającym się rynku usług rośnie, co pociąga za sobą kolejne opcje dodawane do polisy. Warto zwrócić uwagę na rozwinięta sieć placówek medycznych Mondial Assistance, z której w ramach ubezpieczenia można korzystać. Pakiety rodzinne z kolei to świetna okazja dla rodziny pracownika zapewnienia sobie taniej i kompleksowej ochrony zdrowia. Tradycyjnie już do polisy zdrowotnej ubezpieczyciel dodaje usługi assistance, takie jak zapewnienie opieki w domu, a nawet korepetycji dla dziecka. Ubezpieczenia medyczne z roku na rok stają się coraz bogatsze.

Źródło: Allianz

Jakub Tabisz
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pośrednik ubezpieczeniowy - agent ubezpieczeniowy lub broker ubezpieczeniowy. więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.