X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie Europejski Plan Zdrowotny

2007-01-24 16:13 środa
Polski rynek borykający się z nieefektywną służbą zdrowia jest dla wielu firm niezagospodarowanym obszarem w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. Wiodąca firma, IHI, wykorzystała tą sytuację i podjęła próbę polepszenia warunków zdrowotnych wprowadzając innowacyjne rozwiązania.
  
Jednym z takich rozwiązań jest ubezpieczenie zdrowotne Europejski Paln Zdrowotny, które zapewnia ochronę na wypadek hospitalizacji i leczenia ambulatoryjnego w najlepszych szpitalach i klinikach na terenie Polski lub innych krajów europejskich, a także szereg korzyści w zakresie działań prozdrowotnych.

Europejski Plan Zdrowotny jest produktem o „najwyższej jakości”, można powiedzieć - ubezpieczeniem elitarnym, dlatego też nie należy do najtańszych. Przede wszystkim jest skierowane do obywateli zamożnych, często podróżujących lub pracujących w międzynarodowym środowisku, a także do firm zatrudniających międzynarodową kadrę.Jeśli wybierzemy ubezpieczenie zdrowotne, które oferuje nam firma IHI, możemy liczyć na najlepsze korzyści i usługi:

Korzyści:
 • Dostęp do prywatnych placówek medycznych pozwoli uniknąć długich kolejek, które są zmorą polskiego publicznego systemu opieki zdrowotnej.
 • Dostęp do najlepszych, najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych placówek medycznych w Polsce i Europie bez żadnych dodatkowych kosztów.
 • Pełna swoboda wyboru specjalistów, szpitali itp.
 • Globalne ubezpieczenie w podróży.
 • Pełna ochrona ubezpieczeniowa – niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, sposobu spędzania wolnego czasu i uprawianych sportów.
 • Ubezpieczenie obejmuje wypadki spowodowane przez akty terroru.

Usługi:
 • Klient ma do dyspozycji przez 24 godziny Dział Pomocy w Nagłych Wypadkach IHI. Dzięki współpracy IHI z sieciami specjalistycznych szpitali, lekarzami oraz firmami assistance i firmami zajmujących się transportem medycznym, może zapewnić wiarygodne poradnictwo w zakresie leczenia określonych schorzeń, a także polecić szpitale i specjalistów na całym świecie.
 • Gdy potrzebujemy porady medycznej, drugiej opinii, a także natychmiastowego kontaktu z lekarzem, konsultanci medyczni IHI chętnie udzielą fachowej pomocy. Wykwalifikowany personel wyróżnia się dobrą znajomością języków obcych, dogłębną znajomością różnic kulturowych oraz wysoką kulturą osobistą.
 • Klient ma również dostęp do nowatorskiego programu profilaktycznego IHI oraz do bogatego asortymentu usług przez Internet, dającego możliwość zarządzania polisą oraz naszym zdrowiem poprzez witrynę internetową.


Krótki opis świadczeń oferowanych w Europejskim Planie Zdrowotnym:
 • Ochrona ubezpieczeniowa we wszystkich krajach Europy,
 • Leczenie w nagłych przypadkach podczas podróży poza terytorium Europy,
 • Leczenie szpitalne, poród, przeszczep organów, rehabilitacja, leczenie w izbie przyjęć,
 • Świadczenia w zakresie leczenia ambulatoryjnego, lekarze pierwszego kontaktu, specjaliści, inne formy pomocy medycznej,
 • Leki i artykuły medyczne,
 • Świadczenia w zakresie badań kontrolnych.


Europejski Plan Zrowotny jest kompleksowym programem ochrony, o wysokim limicie rocznym 1,4 mln EUR, który pokryje koszty nawet bardzo skomplikowanego leczenia w najlepszych szpitalach i klinikach na terenie Polski lub innych krajów europejskich.

Obejmuje ochroną przypadki chorób przewlekłych i nieuleczalnych, jeśli zostaną zdiagnozowane po podpisaniu polisy. Oferuje również możliwość przedłużenia polisy bez względu na wiek lub stan zdrowia ubezpieczonego. Pod tym względem oferta jest interesująca, ponieważ takie produkty mają nieliczne towarzystwa.

Dodatkowa ochrona to ubezpieczenie kosztów leczenia stomatologicznego i optyki. Ubezpieczenie kosztów leczenia stomatologicznego i optyki daje ci prawo do zwrotu kosztów leczenia stomatologicznego u stomatologów prywatnych i publicznych, a także wydatków na okulary i soczewki kontaktowe. Ogólny limit roczny dla tego modułu wynosi 16.000 PLN, zaś stawki zwrotu wydatków wynoszą od 50 do 80%, w zależności od indywidualnego limitu.
   
Można powiedzieć, że IHI tworząc tak kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne przystosowane do polskiego rynku, stała się mocnym konkurentem dla firm ubezpieczeniowych prowadzących działalność na naszym rynku.

Znaczącą kwestią, którą warto poruszyć, jest zwrot kosztów dokonywany przez IHI. W ubezpieczeniu zawarte jest zestawienie zwrotów wydatków, które jest tylko zarysem ochrony, a w praktyce ubezpieczyciel pokrywa wszystkie wydatki związane z opieką zdrowotną, które nie są wyłączone z ubezpieczenia.

Natomiast w przypadku polskich firm ubezpieczeniowych, klient ma obszerny katalog szczegółowo opisanych świadczeń medycznych: za co dokładnie należy się zwrot kosztów, na jakie badania klient może przyjść do placówki w ramach ubezpieczenia, itp. Niestety jeśli klient będzie wymagał leczenia, które nie zostało zawarte w katalogu, musi dodatkowo zapłacić, aby uzyskać zwrot kosztów.

W IHI płacimy więcej za ubezpieczenie, ale za to mamy gwarancje kompleksowej ochrony naszego zdrowia.

Dla rozwijającej się Polski wejście na rynek ubezpieczenia zdrowotnego Europejski Plan Zdrwotny jest na pewno dużą szansą rozwoju oraz poprawy złej sytuacji osób korzystających z państwowej służby zdrowia. Wiadomo, że ubezpieczenie IHI nie należy do najtańszych, ale nasze życie jest bezcenne i warto zapłacić więcej za najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

                                            BROSZURA INFORMACYJNA                                         
 Paulina Stolarska
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczony - osoba fizyczna wymieniona imiennie w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.